Brama do motoryzacyjnego królestwa


Żaden garaż na świecie nie obędzie się bez prowadzącej do niego bramy, jednak nie wszystkie bramy garażowe uchylne Poznań będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb, dlatego warto się zastanowić nad ilością dostępnego miejsca i wybrać odpowiednią opcję.

Klasyczne dwuczęściowe drzwi, otwierane za pomocą siły naszych mięśni już praktycznie odeszły do lamusa. Ich miejsce zastępują bardziej nowoczesne bramy elektryczne, na pilota. Jednak proste bramy jednosegmentowe wymagają sporej ilości miejsca na zewnątrz garażu, do otwarcia takiej bramy. Prawdą jest jednak to, że są one tańsze, właśnie ze względu na tę prostotę.

W przypadku, gdy z różnych powodów brama wyżej wspomniana brama nam nie odpowiada, dobrym wyborem są bramy segmentowe, które składają się z kilku połączonych ze sobą części, a więc są w stanie się zaginać, przez co nie wymagają tak dużej ilości miejsca po zewnętrznej stronie miejsca parkingowego. Z uwagi na większe skomplikowanie w budowie takich bram będą one prawdopodobnie droższą opcją.

Przy budowie wymarzonego garażu powinniśmy więc wziąć pod uwagę kilka czynników i z pomocą specjalisty dobrać najbardziej odpowiadającą nam bramę, która nie tylko ułatwi nam życie, ale także posłuży przez długie lata.