Jak udekorować salę weselną?


Wesele powinno być najpiękniejszą uroczystością w życiu każdego człowieka. W dzisiejszych czasach nawet mężczyźni przywiązują już do niego dużą wagę, dlatego też przyszłe pary młode potrafią planować takie imprezy z ogromnym wyprzedzeniem, organizując je nieraz nawet latami. Organizacja wesela koncentruje się przede wszystkim na wynajęciu dużej sali weselnej, która w dniu zaślubin przeistacza się w miejsce beztroskiej zabawy. A co zrobić, by to miejsce zachwyciło wszystkich już od pierwszego wejrzenia? Trzeba je oczywiście udekorować i zrobić to tak, by wszystko było dopracowane w każdym szczególe.

Polecamy: profesjonalna organizacja ślubów i wesel Poznań.

Ale po kolei. Zamiast zajmować się wszystkim na raz, lepiej na samym początku określić ogólny styl sali i charakter imprezy. Należy pójść w konkretnym kierunku, nadając miejscu do zabawy określony wizerunek. W tym przypadku lepiej nie wierzyć w magię spontaniczności. Czasami taki aranżacyjny chaos jest oczywiście wskazany i bywa efektowny, ale jednak uroczystości weselne rządzą się swoimi prawami, dlatego powinny być uporządkowane i zorganizowane w każdym detalu. Obranego stylu trzeba się oczywiście konsekwentnie trzymać. Dzięki temu cały ślub i wesele będą spójne i atrakcyjne dla oka.

Gdy już ogólna koncepcja zostanie obrana, można będzie przejść do wypełniania bardziej konkretnych zadań, czyli m.in. do wybierania dekoracji. Tutaj warto czasem kierować się zasadą: „im mniej, tym lepiej”. Teoretycznie śluby od zawsze były imprezami organizowanymi z wielką pompą, które wielu osobom kojarzyły się z wszechobecnym błyskiem, graniczącym z tandetą i kiczem, ale jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od tych trendów, skłaniając się ku prostej elegancji i klasyce. Minimalizm też potrafi świetnie wyglądać. Nieraz robi lepsze wrażenie od wymuszonego i przesadzonego bogactwa.

Na sam koniec trzeba jeszcze ocenić uzyskany efekt i sprawdzić, czy wszystko do siebie pasuje – zastawa, bukiety kwiatowe oraz dodatkowe dekoracje. Na tym etapie spokojnie można jeszcze wprowadzić jakieś zmiany. Czasami są one wręcz wskazane.

Zobacz także jak wygląda zakladanie ogrodów Kraków.