Kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi – jakie są rodzaje?


Pomimo tego, że wśród zabezpieczeń, które znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej królują obecnie ekrany ochronne z PCV, dużym zainteresowaniem cieszy się też inny rodzaj osłon. Mianowicie kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi są coraz chętniej zamawiane przez przedstawicieli firm działających w różnych branżach. Ze względu na tak duży zakres zastosowań tego typu osłon, można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów kurtyn.

Przede wszystkim warto wspomnieć o kurtynach typu standard, polar i super polar. Kurtyny standardowe znajdują najczęściej zastosowanie w restauracjach z uwagi na to, że wyróżniają się doskonałą jakością i dobrą ceną. Natomiast wersja polar jest przeznaczona dla chłodni, a super polar dla mroźni, gdzie temperatura jest dwukrotnie niższa, niż w chłodni.

Kup w sklepie: Kurtyny paskowe.

Biorąc pod uwagę takie osłony z PCV, nie można też zapomnieć o kurtynach wykonanych z folii żebrowanej. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się wtedy, gdy stosuje się je na drzwiach prowadzących do magazynu, a więc do pomieszczeń, w którym wózki widłowe nieustannie przemieszczają się z jednego miejsca magazynu w inne.

Zupełnie inny rodzaj folii natomiast stosuje się w kurtynach, które mają osłaniać drzwi prowadzące do zakładów przetwórstwa spożywczego. W tym przypadku firmy wytwarzają taką folię z PCV, która nie zawiera szkodliwych substancji, w tym silikonu. W takich obiektach można również zamocować kurtyny, które są wykonane z folii antyinsektowej. Taka ochrona zabezpiecza przede wszystkim przed owadami, które mogłyby wlatywać z zewnątrz do sklepu spożywczego. Jest ona jednak na tyle wytrzymała i twarda, że sprawdza się też jako ochrona przed nieco większymi szkodnikami.

Do wyboru są również kurtyny, które osłaniają drzwi folią transparentną lub nietransparentną. Ta pierwsza przydaje się wtedy, gdy przedstawicielowi danej firmy zależy na tym, by do pomieszczenia wpadało jak najwięcej dziennego światła. W tym drugim przypadku chodzi o dokładne przeciwieństwo – zaciemniająca folia najczęściej znajduje zastosowanie na drzwiach, które prowadzą do przebieralni.

Zobacz polecane: Usługi Remontowe Poznań.