Pewny zawód – dekarz


Bum budowlany, jaki obserwujemy w Polsce od pewnego czasu sprawił, że do łask wróciły zapomniane nieco zawody związane z budownictwem jak dekarz, czy zdun.

Młodzi ludzie bardzo często decydują się na budowę nowego, własnego domu. Dzieje się tak nie tylko w wioskach i małych miasteczkach, ale także w dużych miastach, gdzie na przedmieściach jeden po drugim wyrasta kolejny dom.

Duży ruch w budowlanym biznesie sprawił, że brakuje fachowców, których specjalnością byłoby dekarstwo, a jak wiadomo dachy na domach to podstawa. Ale nie tylko konstruowanie nowych pokryć daje pracę dekarzom. Również remonty dachów poznań jest ich specjalnością, także pracy w tym właśnie fachu nie braknie bardzo długo.

Naprzeciw zapotrzebowaniu wyszły szkoły zawodowe, które rozszerzyły swoją ofertę o zawód dekarza. Dzięki temu przyciągają do siebie młodzież zainteresowaną tym zawodem, dając im szansę na zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Po ukończeniu szkoły absolwent otrzymuje tytuł mistrza dekarstwa i może rozpocząć pracę niemal od razu.

Wiele firm poszukuje takich fachowców, ale duża większość dekarzy decyduje się na założenie działalności gospodarczej i samodzielnie prowadzi swój biznes. Jest to dla nich bardziej opłacalne.