Wizyta u dentysty – jak ją przetrwać?


Osoby, dla których stomatologia jest jedną z najbardziej przerażających dziedzin na świecie, często traktują wizyty u dentystów jak jakąś misję, którą należy przejść, by ruszyć dalej. Jeżeli sam tak masz, zapewne różnorako reagujesz na samą myśl o leczeniu dentystycznym. Być może pojawia się u ciebie przyspieszone tętno i kołatanie serca, a być może zaczynasz nadmiernie się pocić i ledwo co potrafisz ustać na nogach. Niezależnie od tego, jak wygląda reakcja twojego ciała i umysłu na pojawiający się lęk, z pomocą opisanych niżej metod jesteś w stanie ten strach przynajmniej trochę osłabić. Zaraz dowiesz się, co zrobić, aby przetrwać wizytę u dentysty. Aby to uczynić, musisz tylko mieć otwarty umysł i chłonąć wiedzę, która pozwoli ci na zmianę sposobu myślenia.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Bemowo.

Przede wszystkim uświadom sobie, że nie jesteś jedyną osobą na świecie, która boi się dentysty. Akurat ten lęk jest jednym z najczęściej występujących. W rzeczywistości niemalże wszyscy – w mniejszym lub większym stopniu – boją się dentysty, no bo jednak leczenie zębów nie jest przejażdżką na rollercoasterze i czasami bywa bolesne lub przynajmniej nieprzyjemne. Nie myśl jednak, że na fotelu dentystycznym czekają cię takie przeżycia jak w horrorach. Te czasy już dawno minęły. Dzisiejsze środki znieczulające działają naprawdę fantastycznie.

Teraz zostańmy na chwilę przy temacie znieczuleń. Jeżeli do tej pory w ogóle z nich nie korzystałeś, być może właśnie dlatego wciąż nie udało ci się opanować swojego lęku. Co prawda niektórzy boją się samych zastrzyków, ale dobry dentysta jest w stanie tak wykonać ukłucie, abyś nawet nie dostrzegł, kiedy ten moment nastąpił. W razie potrzeby środek znieczulający zawsze można dołożyć. Dzięki temu nie ma takiej opcji, abyś w trakcie wizyty czuł jakikolwiek ból – nawet wyrywanie zębów w dzisiejszych czasach jest już bezbolesne.

Zobacz także jak leczy zęby dentysta dziecięcy Poznań.